Tráviacimi ťažkosťami trpí asi tretina dospelej populácie. Ich pravou príčinou je v skutočnosti dobre známy stres vyvolaný pracovnou, finančnou, alebo životnou zaťažou. Dlhodobý stres vedie okrem iného aj k iným chorobám.
Tráviace ťažkosti ako nadúvanie, žalúdočný vred, nedostatočné prekrvenie čriev, reflux, ale i nervozita sú dôsledkom dlhotrvajúceho stresového vypätia. Ako ďalšie sa môžu objaviť Crohnova choroba, syndróm dráždivého čreva (IBS), bolesti v podbrušku, žalúdočné kŕče, nechuť do jedla a zápal hrubého čreva.
Stres ovplyvňuje aj rovnováhu črevnej flóry, čo vytvára riziko na vznik ďalších chorôb nielen v tráviacom trakte. Medzi tieto patrí chronická hnačka, zápcha, zvracanie a problémy so žlčníkom. Nestrávená potrava v črevách narúša tiež rovnováhu črevnej flóry, spôsobuje hromadenie toxínov a odpadových látok, čím sa znižuje obranyschopnosť organizmu a je náchylnejší na infekcie.
Vypadávanie vlasov, problémy s pokožkou sú dôsledkom nedostatočného vstrebávania živín z potravy. Zároveň nadmerná konzumácia sladkostí v období stresu môže viesť k hubovým ochoreniam, prekysleniu organizmu a vysokému krvnému tlaku.